close
تبلیغات در اینترنت
اتحاديه ي انجمن هاي علمي - آموزشي معلمان زبان و ادبيات فارسي كشور - مطالب ارسال شده توسط aliakbar

مشاهیر ادب و فرهنگ ایران

آخرین ارسالهای تالار گفتمان

اعضاي شوراي اجرايي دوره پنجم

 شوراي اجرايي اتحاديه انجمن هاي علمي - آموزشي معلمان زبان و ادبيات فارسي كشور در دورة پنجم:

1 آقای دکتر علی اکبر کمالی نهاد از استان مرکزی( دبیر اتحادیه)؛

2 آقای محمد علی سلیمانی حیدری از استان آذربایجان شرقی(نایب دبیر)؛

3 آقای دکتر بهیاد صدیق پور از شهرستان های تهران(مسؤول مالی)؛

۴ - خانم شادی پیروزی از استان گیلان(روابط عمومی):

۵  آقای اسماعیل شمس الدینی از استان کرمان(عضو شورا)؛

۶ آقای عبدالستار منصوری از استان ایلام(عضو شورا)؛

۷  آقای علی میرزایی از استان گلستان(عضو شورا)؛

۸ آقای حمید ربیعی از استان چهارمحال و بختیاری(بازرس).

تاریخ ارسال: سه شنبه 29 مرداد 1392 ساعت: 20:0 |تعداد بازدید : 998 نویسنده :

برگزاري دورة ضمن خدمت «آموزش مهارت خواندن»

برگزاري دورة ضمن خدمت «آموزش مهارت خواندن»

به: اداره کل آموزش و  پرورش استان ................................................................ ،  انجمن علمی آموزشی معلمان زبان و ادبیات فارسی

از: اتحادیه انجمن‏های علمی آموزشی معلمان زبان و ادبیات فارسی کشور

موضوع: دورة ضمن خدمت «آموزش مهارت خواندن»

 

سلام عليكم

        احتراماً، با عنايت به مجوز شمارة 197808/180 تاريخ 10/11/1395 و در راستاي سياست‌هاي مرکز برنامه‌ریزی منابع انساني و فناوري اطلاعات وزارت متبوع مبني بر استفادة بهينه از توانمندي‌هاي انجمن‌هاي علمي و نيز با توجه به رويكردهاي موجود در كتاب‌هاي نونگاشت حوزة زبان و ادبيات فارسي به مهارت خواندن، اين اتحادیه دورة ضمن خدمت «آموزش مهارت خواندن» را با كد 99505903 به ميزان 24 ساعت در سال 1396 براي تمام همكاران فرهنگي و دانشجو معلمان به صورت كشوري از تاريخ 1/2/1396 تا 30/8/1396 با شرايط و ويژگي‌هاي زیر برگزار می‏نمايد:

 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال: جمعه 19 خرداد 1396 ساعت: 13:22 |تعداد بازدید : 321 نویسنده :

گزارش نهمین نشست شورای اجرایی اتحاديه

گزارش نهمین نشست شورای اجرایی

اتحادیه انجمن های علمی آموزشی معلمان زبان و ادبیات فارسی کشور

22تا24دی ماه 1395 استان بوشهر

نشست شورای اجرایی اتحادیه معلمان ادبیات کشور با حضور مسئولان استانی، اعضای انجمن علمی آموزشی معلمان زبان و ادبیات استان در باشگاه فرهنگیان بوشهر برگزار گردید. پس از استماع آوای دلنشین کلام نورانی وحی و پخش سرود پرافتخار ملی، مجری برنامه ضمن خوشامدگویی به حضار، به تشریح برنامه های این نشست پرداخت. در ابتدای این نشست علمی ادبی، جناب آقای غلامی، معاون محترم پژوهش و برنامه ریزی و نیروی انسانی استان بوشهر در اهمیت انجمن های علمی آموزشی معلمان و نقش بسزای آن در بهبود کیفیت فعالیتهای آموزشی و پرورشی به تفصیل سخن گفت و ادبیات فارسی را وسیله و ابزار مهمی برای  گفتمان سازی در موضوعاتی نظیر ایستادگی، استقامت، ایثار، دفاع مقدس و... دانست. (بقيه در ادامه مطلب)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال: شنبه 25 دي 1395 ساعت: 2:16 |تعداد بازدید : 317 نویسنده :

گزارش همايش ملي «تحليل و ترويج برنامه درسي فارسي پايه دهم»

گزارش همایش ملی «تحلیل و ترویج برنامه درسی فارسی پایه دهم»

و هشتمين جلسه شوراي اجرايي اتحاديه و ششمين مجمع عمومي دبيران انجمن هاي علمي عضو اتحاديه

(اراک - 4 و 5 آذرماه 1395)

    این همایش با حضور سرگروه هاي درسی زبان و ادبیات فارسي دوره دوم متوسطه و دبیران انجمن های علمی معلمان ادبیات کشور و مولفان گروه زبان و ادبیات فارسی و مسوولان وزارتی آقایان: اسفندیار چهاربند، رییس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی، آقای اکبر شیرزادی، کارشناس مسوول محترم گروه های آموزشی و دکتر حسین صادقی، مسوول محترم دفتر وزارت در مرکز آموزشی - رفاهی فرهنگیان اراک برگزار گردید و با برنامه ریزی و حمایت اداره كل آموزش و پرورش استان مركزي، دبيرخانه راهبري زبان و ادبيات فارسي و اتحاديه انجمن هاي علمي- آموزشی معلمان ادبيات كشور برگ زرین دیگری در تحلیل و هماهنگی آموزشی و همسویی در عملکرد همکاران بزرگوار رشته ادبیات در کشور رقم خورد.(بقيه در ادامه مطلب)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال: دوشنبه 08 آذر 1395 ساعت: 11:0 |تعداد بازدید : 444 نویسنده :

صورتجلسه شماره 7

به‌نام خدا

 

گزارش هفتمین جلسه‌ی شورای اجرایی در دوره‌ي پنجم

 اتحادیه‌ی انجمن‌های علمی- آموزشی معلمان زبان و ادبیات فارسی کشور 

      هفتمین جلسه‌ی شورای اجرایی اتحادیه‌ی انجمن‌های علمی آموزشی معلمان زبان و ادبیات فارسی کشور در دوره‌ی پنجم، همزمان با کلاس‌های ضمن خدمت تأمين مدرسی کشور براي كتاب‌هاي تازه تأليف حوزة زبان و ادبيات فارسي پاية دهم، در دانشگاه شهيد رجايي تهران، با حضور اعضای شورای اجرایی اتحادیه و جمعي از دبیران انجمن‌های علمی آموزشی معلمان ادبيات استان‌ها ساعت 30/21 تا 24 روز شنبه 30/5/1395 در محل خوابگاه حافظ دانشگاه شهید رجایی برگزار شد.

       در ابتدای جلسه آقاي دکتر کمالی نهاد، دبیر اتحادیه انجمن‌های علمی - آموزشی معلمان زبان و ادبیات فارسی کشور، ضمن تشکر از دبیران انجمن‌های علمی و آموزشی معلمان ادبیات فارسی و اداره كل آموزش و پرورش استان‌های: بوشهر، مركزي، آذربايجان شرقي، يزد، ايلام، خوزستان، فارس، خراسان رضوی، گلستان و ... به خاطر همكاري در برنامه‌ريزي و برگزاری کلاس‌های ضمن خدمت آیین و مهارت‌های نوشتن، از دبیران انجمن‌های استان‌هایی که این دوره را برگزار نکرده‌اند، خواست تا قبل از اتمام زمان( پايان شهریور ماه) برای برگزاری آن اقدام نمایند. همچنين از انجمن علمي و اداره كل آموزش و پرورش استان قزوين به خاطر همكاري در برگزاري مسابقه ملي مشاعره «حافظ» تقدير و تشكر نمودند.  

همچنين دبيران انجمن‌ها از توجه ویژه وزارت متبوع و ادارات كل آموزش و پرورش استان‌ها به فعالیت‌های انجمن‌های علمی- آموزشی معلمان و گنجاندن بندهايي مربوط به انجمن‌ها در بخشنامه‌هاي اعزام مدرسان كشوري، برنامه عملياتي گروه‌هاي آموزشي، ارزشيابي سالانه و... نهايت سپاس و تشكر را داشته و ادامه اين حسن توجه را خواستار شدند.

در ادامه‌ی جلسه، پس از بحث و گفتگو در مورد دستور جلسه، موارد زير مورد تصويب قرار گرفت:

1-     در راستای تأکید بخشنامه وزارتی به شماره 205276 تاريخ 13/10/93 و تأكيد بر پويايي و فعاليت انجمن‌ها و نظارت و ارزيابي عملكرد آنها و فعال‌سازی انجمن‌های غیر فعال، مقرر گردید تمامی انجمن‌های علمی آموزشی معلمان ادبیات فارسی استان‌ها، مقرر گرديد اتحاديه نسبت به شناسايي انجمن‌هاي غيرفعال اقدام نموده، عوامل و دلايل آن را مشخص نمايد و تا حد امكان در پي فعال‌سازي آنها باشد. به اين منظور مقرر شد دبيران انجمن‌ها آخرین صورت جلسه انتخابات شورای اجرایی انجمن خود را با لیست امضاها و لیست اعضای انتخابی همراه با ساير مستندات مربوطه حداكثر تا 31/6/95 به دبیر خانه اتحاديه ارسال نمايند؛

2-    تأكيد بر هماهنگي و همسویی انجمن‌های علمی- آموزشی معلمان ادبیات استان‌ها با گروه‌های آموزشی استان در برنامه‌ريزي و اجراي فعالیت‌های ادبی، آموزشی وکارگاه های نقد و بررسی کتاب‌های جدید التالیف درسی پایه دهم؛

3-    تقدیر و تشکر از ادارات كل آموزش و پرورش و معاونین پژوهش، برنامه‌ریزی و فناوري اطلاعات استان‌ها در توجه ويژه‌شان به اعزام سرگروه‌های آموزشی و دبیران انجمن‌های علمی آموزشی معلمان ادبیات فارسی برای شركت در کلاس‌های ضمن خدمت تأمين مدرسی کشور؛

5- مقرر گرديد هشتمین جلسه شورای اجرایی اتحاديه با هماهنگی اداره كل آموزش و پرورش و انجمن علمی آموزشی معلمان ادبیات فارسی استان گیلان در مهر ماه 1395 در آن استان برگزار گردد.

با تشكر

دبيرخانه اتحادیه

 

 

تاریخ ارسال: یکشنبه 07 شهريور 1395 ساعت: 18:35 |تعداد بازدید : 414 نویسنده :

دبيران انجمن هاي علمي معلمان ادبيات كشور با شوراي اجرايي اتحاديه

گزارش دوره  ضمن خدمت تأمین مدرسي كتاب هاي تازه تأليف پایه دهم و  نشست دبيرخانه راهبري زبان و ادبيات فارسي كشور و دبيران انجمن هاي علمي معلمان ادبيات كشور با شوراي اجرايي اتحاديه :

     دوره ضمن خدمت تأمين مدرسي كتاب هاي تازه تأليف حوزه زبان و ادبيات فارسي از تاریخ ۳۰/ ۵/ 95 تا  95/6/2 در دانشگاه شهيد رجايي تهران به مدت چهار روز برگزار شد ( دوره هاي علوم و فنون ادبي و نگارش به طور همزمان در روزهاي 30 و 31 مرداد و دوره فارسي در روزهاي 1 و 2 شهريور براي كساني كه در گروه نگارش شركت داشتند.) در اين دوره ها با سهميه اي كه به هر استان اختصاص يافته بود، صد و پنجاه نفر شرکت کننده در دوره نگارش و فارسي و صد نفر در دوره علوم و فنون ادبي شركت نمودند.

          روز اول دوره و آغاز تشکیل کلاس ها با جلسه ای عمومی در سالن اجتماعات علامه جعفری برای تمام شرکت کنندگان شروع شد و جناب آقای رضایی ( مسؤول اجراي دوره ها) مطالبی درباره برگزاری کلاس ها و مشکلات و مسايل مربوط به آن و ... ارایه دادند و سپس جناب آقاي دکتر فريدون اکبری همکاران را در جریان ماهیت، ساختار و رویکرد کتاب های نگارش، علوم و فنون ادبي و فارسی قرار دادند و اطلاعات لازم را درباره شیوه تدریس این کتاب ها در اختیار دبیران شرکت کننده گذاشتند. بعد از آن فراگیران طبق لیست های مشخص شده در 10 كلاس مشخص شده شركت کردند و از محضر مؤلفان محترم و اعضاي دفتر تأليف و برنامه ريزي كتب درسي آقايان: دكتر حسين قاسم پور مقدم، دكتر فريدون اكبري، دكتر محمدرضا سنگري، دكتر حجت كجاني حصاري، دكتر علي اكبر كمالي نهاد، بهياد صديق پور، مهدي آذرحزين، محمد گودرزي دهريزي و علي واسو جويباري و خانم ها: دكتر معصومه نجفي، نادره شاه آبادي، شهناز عبادتي و مرجان سجودي  بهره مند گرديدند.

       با استفاده از فرصت به دست آمده در طول برگزاری دوره،  فعالیت هایي جنبی نيز انجام شد. از جمله آنها دو نشست صمیمانه، یکی نشست مسؤول دبيرخانه راهبري ادبيات متوسطه دوم با سرگروه هاي استان ها بود كه در دانشكده برق، كلاس شماره 202 در  روز یک شنبه ساعت 30/4 بعد از اتمام کلاس ها برگزار گرديد. هدف از اين نشست تبيين اهداف و برنامه هاي دبيرخانه و ايجاد تعامل و همكاري بيشتر بين گروه هاي آموزشي استان ها و دبيرخانه و تلاش براي اشاعه و تشريح برنامه آموزشي جديد و كتاب هاي تازه تاليف و نيز تعامل با انجمن هاي علمي معلمان ادبيات استان ها در اجراي فعاليت ها و برنامه ها بود.

       نشست بعدی جلسه ای بود كه با حضور دبيران انجمن های علمی - آموزشي معلمان  ادبیات استان ها و اعضاي شوراي اجرايي اتحاديه انجمن هاي علمي معلمان ادبيات از ساعت 30/9 تا ۱۲ شب شنبه 30 مرداد در خوابگاه حافظ (دانشگاه شهيد رجايي) برگزار گرديد و منظور از آن تأكيد بر حسن اجراي دوره آموزشي "آيين و مهارت نوشتن"، تصميم گيري و تأكيد بر فعال سازي انجمن هاي غيرفعال و تأكيد بر همسويي و هماهنگي با گروه هاي آموزشي استان ها در اجراي برنامه ها و فعاليت هاي علمي و ادبي بود .  

با تشكر

كمالي نهاد

تاریخ ارسال: جمعه 05 شهريور 1395 ساعت: 22:40 |تعداد بازدید : 361 نویسنده :

گزارش ششمین جلسه‌ی شورای اجرایی

گزارش ششمین جلسه‌ی شورای اجرایی از دوره پنجم

 اتحادیه‌ی انجمن‌های علمی- آموزشی  معلمان زبان و ادبیات فارسی کشور

 

   ششمین جلسه‌ی شورای اجرایی اتحادیه‌ی انجمن‌های علمی آموزشی معلمان زبان و ادبیات فارسی کشور در دوره‌ی پنجم، که همزمان با مسابقه ملی مشاعره ( حافظ) بود  پس از هماهنگی با مرکز برنامه‏ریزی و آموزش نیروی انسانی  و اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین و انجمن علمی معلمان زبان و ادبیات فارسی آن استان،  با حضور اعضای شورای اجرایی اتحادیه و اعضای انجمن علمی معلمان ادبیات استان قزوین  و دو انجمن مهمان (استاهای آذربایجان غربی و کرمانشاه )، مورخ 31/4/1395 در سالن کنفراس خانه معلم قزوین  برگزار شد.  (بقيه در ادامه مطلب)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال: یکشنبه 10 مرداد 1395 ساعت: 1:55 |تعداد بازدید : 494 نویسنده :

گزارش برگزاری دومين مسابقه کشوری مشاعره معلمان «حافظ»

باسمه تعالی

گزارش برگزاری دومين مسابقه کشوری مشاعره معلمان «حافظ»

با سلام و احترام

     مسابقه کشوری مشاعره معلمان حافظ با پیشنهاد انجمن علمی - آموزشی معلمان زبان و ادبیات فارسی استان قزوین و با همكاري و برنامه ريزي اتحادیه انجمن هاي علمي معلمان زبان و ادبیات فارسی كشور در تاريخ 30 و 31 تيرماه 1395 در استان قزوين اجرا گرديد.

     مسابقه طي بخشنامه و فراخوان در آذر 1394 اطلاع رساني گرديد و شیوه نامه اجرایی آن به صورت مبسوط و دقیق بیان شد. چون هدف از اجرای مسابقه توسعه بسترهای ادبی و فرهنگی و تربیتی در میان همکاران فرهنگی و دانشجومعلمان کشور عنوان شده بود، لذا محدودیتی از نظر رشته و مقطع تحصیلی در نظر نگرفتیم.

   اجرای مسابقه در دو سطح استانی و کشوری تعیین شد. سطح استانی به همت انجمن های علمی آموزشی معلمان زبان و ادبیات فارسی هر استان با همکاری گروه های آموزشی در اردیبهشت 1395 برگزار گردید و افراد منتخب هر استان به اداره آموزش و پرورش استان قزوین معرفی شدند.

     براي شرکت کنندگان در تاریخ 30/4/95  با همکاری شورای اجرایی اتحادیه کارگاه آموزشی مشاعره  برگزار شد و موارد ضروری و هماهنگي هاي لازم براي اجرای مسابقه انجام شد.

       مسابقه در روز 31/4/95 در کانون فرهنگی تربیتی «رشد» قزوين از ساعت 10:30 صبح آغاز شد. در آغاز دبیر انجمن علمی آموزشی استان قزوین «آقای ملاحاجی آقایی» به حاضران خیر مقدم گفتند. سپس دبیر محترم اتحادیه جناب دکتر کمالی نهاد به عنوان مجری، ویژگی ها و مراحل مسابقه را تشریح کردند و مسابقه در 4 مرحله به شرح زير اجرا گرديد:

      در مرحله نخست، مشاعره سرعتی بر اساس حرف پاياني ابيات در هفده دور برگزار شد و بعد از آن امتياز آن مرحله اعلام گرديد.

     پس از استراحتي كوتاه، مرحله دوم مشاعره واژگانی در هفت دور برگزار شد و نتیجه آن نیز به اطلاع شرکت کنندگان رسید. در مرحله سوم هر یک از افراد یک غزل انتخابی از حافظ، سعدی یا مولوی با انتخاب مجری محترم خواندند.

     در نهایت مسابقه روان خوانی از گلستان سعدی برگزار شد و شركت كنندگان محترم بخش‌هايي را كه داوران محترم و مجري به ميزان يكسان و با ضريب دشواري تقريباً مساوي انتخاب كرده بودند، به صورت تصادفي انتخاب كرده و قرائت كردند.  

     پس از آن، نتیجه نهایی مسابقه كه حاصل جمع امتيازات 4 مرحله مسابقه بود، به اطلاع حاضران رسید. بر اين اساس:

 آقای فریبرز دارابی از استان ایلام، حائز رتبه نخست،

خانم فاطمه غلامی از استان مرکزی، حائز رتبه دوم،

و آقای یوسف رضا حامدی کیا از استان قم، رتبه سوم

 را کسب کردند.

     در پایان هدايايي از طرف انجمن علمي معلمان ادبيات استان قزوين به برگزيدگان مسابقه تقديم شد و از دو تن از شركت‌كنندگان (خانم فاطمه رحماني از استان هرمزگان و آقاي غلامرضا اكبرزاده باغبان از استان گيلان) به عنوان افراد قابل تقدير در بخش خوانش قدرداني شد و مقرر شد توسط دبير محترم انجمن استان ايلام، جناب آقاي منصوري مورد تقدير قرار گيرند. و از همکاری بسیار ارزشمند شورای اجرایی اتحادیه، بویژه دبیر محترم آن، آقای دکتر علي اكبر کمالی نهاد در مدیریت و اجراي مسابقه و آقایان: دكتر بهياد صدیق‌پور و عبدالستار منصوری به خاطر داوری خوب و دقیقشان و نيز آقايان: علي ميرزايي، اسماعيل شمس‌الديني، دكتر اميد اسلام‌پناه، محمدعلي سليماني، حسن ابراهيم زاد و خانم شادي پيروزي به خاطر همكاري و حضور ارزشمندشان تقدير شد.

     لازم است كه از تمام همكاران عضو انجمن‌هاي علمي معلمان ادبيات كشور، خصوصاً دبيران محترم انجمن‌ها كه در اجراي مرحله استاني نهايت تلاش را داشته‌اند، تشكر نماييم و تلاش همكار عزيزمان آقاي محمدحسن ملاحاجي آقايي، دبير انجمن قزوين و مشارکت ارزنده اعضای محترم انجمن ادبیات آن استان، آقای ولد آبادی، خانم‌ها: هژبر و صادقی و نیز سرگروه های محترم مناطق استان، خانم ها هدایتی، نانکلی و عباسی را ارج نهيم و براي همه عزيزان آرزوي توفيق و بهروزي نماييم.

با تشكر

دبيرخانه اتحاديه

 

تاریخ ارسال: یکشنبه 03 مرداد 1395 ساعت: 2:0 |تعداد بازدید : 373 نویسنده :

گزارش پنجمین جلسه‌ی شورای اجرایی اتحادیه

گزارش پنجمین جلسه‌ی شورای اجرایی اتحادیه‌ی انجمن‌های علمی-آموزشی  معلمان زبان و ادبیات فارسی کشور در دوره پنجم

 

   پنجمین جلسه‌ی شورای اجرایی اتحادیه‌ی انجمن‌های علمی آموزشی معلمان زبان و ادبیات فارسی کشور در دوره‌ی پنجم، پس از هماهنگی با مرکز برنامه‏ریزی و آموزش نیروی انسانی  و اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی و انجمن علمی معلمان زبان و ادبیات فارسی آن استان،  با حضور اعضای شورای اجرایی اتحادیه و اعضای انجمن علمی معلمان ادبیات استان  مرکزی همراه با جلسه اعتباربخشی کتاب نگارش پاية دهم در تاریخ 23 و24 اردیبهشت 1395  در اراك برگزار شد. اتحاديه در اين نشست وزين توانست بین اکثر همکاران و نهادهای تاثیرگذار در نظام آموزشی زبان و ادب فارسی اتحاد برقرار نماید. این برای اولین بار بود که چند نهاد کشوری با اتحاد و انسجام خود در باب کتاب های درسی دور یک میز نشستند و به رای زنی پرداختند. (بقيه در ادامه مطلب)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال: چهارشنبه 29 ارديبهشت 1395 ساعت: 2:55 |تعداد بازدید : 410 نویسنده :

قرارداد چاپ مقاله در نشريه رودكي

قرارداد چاپ مقاله در نشريه رودكي

با سلام و احترام

    به منظور تسريع در روند چاپ و انتشار مقالات علمي و تخصصي همكاران گرامي، پس از رايزني و پيگيري هاي شوراي اجرايي اتحاديه، توافقي بين اين اتحاديه و نشريه رودكي انجام شده است كه بر اساس آن، همكاران محترم عضو اتحاديه مي توانند در صورت تمايل، مقالات خود را با در نظر گرفتن شرايط و نكات قرارداد، در اختيار اتحاديه قرار دهند تا پس از طي مراحل و رعايت شرايط، در اين مجله به چاپ برساند. متن قرارداد چنين است:

     توافق‏نامه

توافق‏نامة همكاري براي چاپ و انتشار مقالات معلّمان زبان و ادبيّات فارسي عضو اتّحادية انجمن‏هاي علمي آموزشي معلّمان زبان و ادبيّات فارسي كشور بين نشریة رودکی به مدير مسؤولي جناب آقای محمّد عزیزی و اتّحادية ياد شده به نمايندگي آقاي دكتر علي اكبر كمالي نهاد(دبير اتّحاديه). (متن قرار داد در ادامه مطلب)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال: شنبه 29 اسفند 1394 ساعت: 11:29 |تعداد بازدید : 680 نویسنده :

گزارش سومین جلسه‌ی شورای اجرایی اتحادیه

گزارش سومین جلسه‌ی شورای اجرایی اتحادیه‌ی انجمن‌های علمی آموزشی معلمان زبان و ادبیات فارسی کشور

   سومین جلسه‌ی شورای اجرایی اتحادیه‌ی انجمن‌های علمی آموزشی معلمان زبان و ادبیات فارسی کشور در دوره‌ی پنجم، پس از هماهنگی با مرکز برنامه‏ریزی و آموزش نیروی انسانی  و اداره کل آموزش و پرورش استان فارس و انجمن علمی معلمان زبان و ادبیات فارسی این استان،  با حضور اعضای شورای اجرایی اتحادیه و اعضای انجمن علمی معلمان ادبیات استان  فارس در روز پنجشنبه 28 آبان 1394 (در حاشيه‏ي همايش ملي تحليل محتواي كتب درسي زبان و ادبيات فارسي) در سالن کنفراس خانه معلم ناحيه 2 شیراز  برگزار گردید.  

     در این جلسه پس از تشريح دستور جلسه و بحث و گفتگو تصمیماتی به شرح زير اتخاذ شد:

(بقيه در ادامه مطلب)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال: شنبه 07 آذر 1394 ساعت: 20:37 |تعداد بازدید : 660 نویسنده :

نشست مشترک اتحادیه‏ با دفتر تألیف و برنامه‏ريزي کتب درسی

نشست مشترک اتحادیه‏ی انجمن‏های علمی آموزشی معلمان زبان و ادبیات فارسی کشور با دفتر تألیف و برنامه‏ريزي کتب درسی زبان و ادبیات فارسی

 

 

      اولین جلسه مشترک شوراي اجرايي اتحادیه‏ی انجمن‏های علمی آموزشی معلمان زبان و ادبیات فارسی کشور  با دفتر تألیف کتب درسی زبان و ادبیات فارسی ، روز چهارشنبه 22/7/94  ساعت 30/14 تا 17 در محل سالن جلسات سازمان پژوهش و برنامه ریزی وزرات آموزش و پرورش برگزار گردید.

      این جلسه با حضور مؤلفان محترم كتب درسي، آقايان دكتر فريدون اكبري شلدره، دكتر حسين قاسم پور، جناب آقاي چنگيزي، جناب آقاي منوچهر علي پور و اعضاي محترم شوراي اجرايي اتحاديه آقايان دكتر علي اكبر كمالي نهاد، دكتر بهياد صديق پور، محمد علي سليماني، اسماعيل شمس الديني، عبدالستار منصوري، و حميد ربيعي و خانم شادي پيروزي و نمايندگان محترم پایگاه کیفت بخشی دوره متوسطه اول، آقاي حسين پور، خانم نبي زاده و خانم فرجودي و خانم نوری نماینده محترم گروه‏های آموزشی شهر تهران تشكيل شد.

                                                      (بقيه در ادامه مطلب)

    

ادامه مطلب

تاریخ ارسال: یکشنبه 26 مهر 1394 ساعت: 0:35 |تعداد بازدید : 628 نویسنده :

دومين جلسه اتحاديه در دوره پنجم

جلسه مشترك اتحاديه با دفتر تاليف و برنامه ريزي كتب درسي زبان و ادبيات فارسي

(دومين جلسه شوراي اجرايي اتحاديه در دوره پنجم)

با سلام

       ضمن عرض ادب و احترام، به اطلاع مي رساند با هماهنگي هاي به عمل آمده با دفتر تاليف و برنامه ريزي كتب درسي، دومين جلسه شوراي اجرايي اتحاديه در دوره پنجم در تاريخ چهارشنبه ۲۲/۷/۹۴ ساعت ۳۰/۱۴ در دفتر تاليف كتب درسي برگزار مي گردد. در اين جلسه به بررسي شيوه ها و راه هاي ايجاد ارتباط بيشتر و سازنده تر با دفتر تاليف و زمينه ها و بسترهاي موجود براي تعامل اتحاديه و دفتر تاليف پرداخته خواهد شد.

با تشكر

دبيرخانه اتحاديه

تاریخ ارسال: دوشنبه 13 مهر 1394 ساعت: 18:58 |تعداد بازدید : 315 نویسنده :

نتايج مسابقه «برترين ها»

اعلام نتایج داوری مسابقة ملي« برترین‏ها در حوزة آموزش زبان و ادبیات فارسی»

 

      

        امروز اطلاع رسانی و به­روز بودن، نقشی اساسی در روند توسعه و پیشرفت جامعه دارد. آگاهی روز افزون مردم و ارتقای سطح فکری آنان مرهون تلاش‏ها و زحمات افرادی است که علم و دانش و تخصص خود را صمیمانه و بی­دریغ به دیگران تقدیم می­کنند. آري، دستان پرتوان و عزم استوار شما بار دگر حديث پرافتخار پيروزي را مي­سرايد و امروز را براي فردايي بهتر و سازنده آماده مي­سازد و فرهنگ و هنر که حاصل عقل سلیم و ذوق لطیف است با انسان‏هایی از این تبار، اعتبار می­یابد.

قدم نهادن در مسیر فرهنگ و هنر، علاوه بر عزمی برخاسته از تعهد و ایثار، قدم‏هایی محکم و استوار و بصیرتی دین­مدار و پر عیار می­طلبد؛ در این میان بار دیگر توانمندی­های متعهدانه و مسؤولانه شما دوست‏داران علم و ادب، امواج مهر، عاطفه و عشق از درياي احساس را، بر ساحل دلِ ادب دوستان نشاند و گل­واژه­هاي زيبا و دلنشين­تان فضاي ادبي ارزشمندي را فراهم نمود؛ لذا ضمن اعلام مراتب سپاس و قدردانی از حضور گرمتان در این مسابقه و آرزوی آينده­اي روشن، قلمي رسا و انديشه­اي ژرف و ماندگاری آثار ارزشمندتان در چشم همگنان؛ بدین وسیله نتايج داوري آثار را پس از اعلام نظر دو داور محضر مباركتان اعلام مي نماييم:  (بقيه در ادامه مطلب)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال: چهارشنبه 11 شهريور 1394 ساعت: 2:29 |تعداد بازدید : 659 نویسنده :

گزارش هشتمین جلسه‌ی شورای اجرایی اتحادیه

گزارش هشتمین جلسه‌ی شورای اجرایی اتحادیه

     هشتمین جلسه‌ی شورای اجرایی اتحادیه‌ی انجمن‌های علمی آموزشی معلمان زبان و ادبیات فارسی کشور در دوره‌ی چهارم، پس از هماهنگی با مرکز برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت متبوع در تاریخ 7 مرداد 1394  ساعت 14 تا 17 با حضور اعضای شورای اجرایی اتحادیه و دبیر مهمان از انجمن استان تهران  برگزار گردید.

    این نشست با حضور مشاور محترم وزیر آموزش و پرورش، جناب آقاي دکتر احمدی در دفتر رييس محترم مركز برنامه ریزی منابع انساني و فناوري اطلاعات وزارت آموزش وپرورش برگزارگردید.

بقيه در ادامه مطلب

ادامه مطلب

تاریخ ارسال: پنجشنبه 15 مرداد 1394 ساعت: 1:10 |تعداد بازدید : 450 نویسنده :

مسابقه‏ی ملّي «برترين‏ها» در آموزش زبان و ادبيات فارسي

مسابقه‏ی ملّي «برترين‏ها» در آموزش زبان و ادبيات فارسي

با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات

        احتراماً، با عنایت به مصوبات هفتمين جلسه‏ي اتحادیه‏ي انجمن‏های علمی آموزشی معلمان زبان و ادبیات فارسی کشور به تاريخ 6/3/1394 مبنی بر برگزاری مسابقه‏ی ملی «برترين‏ها در آموزش زبان و ادبيات فارسي» كشور توسط انجمن علمی- آموزشی معلمان زبان و ادبیات فارسی استان مرکزی، بدین وسیله به اطلاع همکاران گرامی می‏رساند مسابقه‏ی ياد شده به شرح زیر برای معلّمان و دانشجومعلمان رشته‏ي زبان و ادبيات فارسي کشور برگزار می‏گردد؛ همکاران گرامی می‏توانند با شرایط زیر در مسابقه شرکت نمایند:

(بقیه در ادامه مطلب)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال: سه شنبه 16 تير 1394 ساعت: 14:59 |تعداد بازدید : 2438 نویسنده :

گزارش دومين جلسه «شوراي بررسي انجمن هاي علمي – آموزشي معلمان»

گزارش دومين جلسه «شوراي بررسي انجمن هاي علمي آموزشي معلمان»

       اين جلسه در روز سه شنبه 26/3/94 ساعت 10 صبح در سالن جلسات مركز برنامه ريزي منابع انساني و فناوري اطلاعات وزارت آموزش و پرورش با تلاوت آياتي از كلام ا... مجيد آغاز گرديد. حاضران جلسه طبق ابلاغ وزير محترم جناب آقاي فاني، همان افرادي بودند كه در تركيب شوراي بررسي انجمن ها در بخشنامه وزارتي آمده شده است.

       در ابتداي جلسه جناب آقاي سليمي جهرمي، رئيس مركز ضمن عرض خير مقدم به حاضرين، درخصوص انجمن ها، سوابق و فلسفه وجودي آنها و تأكيد آقاي دكتر فاني بر احيا و فعال سازي آنها بياناتي ارائه فرمودند. در ادامه جناب آقاي دهقانپور، معاون محترم مركز به بيان دستور جلسه پرداخته و بندهاي مختلف را ضمن قرائت، به بحث و تبادل نظر گذاشتند كه در زير مهم‏ترين مصوبات جلسه پس از نقد و نظرها ذكر مي‏شوند: (بقیه در ادامه مطلب)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال: پنجشنبه 28 خرداد 1394 ساعت: 17:50 |تعداد بازدید : 499 نویسنده :

همايش نقد كتب فارسي و مهارت هاي نوشتاري تبريز

 گزارش فشرده ی همایش کشوری نقد و تحلیل کتب ادبیات فارسی هفتم و هشتم در خرداد 1394 تبریز

    با عنایات خاص پروردگار وبه همت انجمن علمی آموزشی معلمان زبان وادبیات فارسی استان آذربایجان شرقی وبا حمایت بیدریغ اداره ی کل آموزش وپرورش استان همایش کشوری نقد وتحلیل کتب درسی جدد التالیف وداستان نویسی در تاریخ 6و7خرداد 1394در سالن اجتماعات اداره کل آموزش وپرورش استان وبا حضور اعضای شورای اجرایی اتحادیه ی انجمن های علمی معلمان ادبیات فارسی کشور ونیز مهمانانی از استان های مرکزی   اصفهان کرمانشاه  کردستان  کرمان  گیلان  وارومیه وقزوین وبا حضور علاقه مندانه ی دبیران شایسته ی ادبیات فارسی استان  با موفقیت تمام برگزار گردید نخستین روز همایش با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید وسرود مقدس جمهوری اسلامی آغاز شدآنگاه معاونت محترم پزوهش وبرنامه ریزی استان جناب آقای صمدیان ضمن عرض خوش آمد گویی سخنان مبسوطی در باب مدیریت در آموزش ادبیات فارسی ونیز اهمیت تعریف وفایده ی عملی آن در زندگی روزمره ایراد فرمودند که بسیار مورد توجه قرار گرفت .سپس جناب آقای میرزاده معاونت محترم آموزش متوسطه ی استان طی بیانات شیوایی به نکات ارزنده ای در قدرت وضعف کتاب های درسی ولزوم جدی حضور معلمان در تالیف وتدوین کتب درسی پرداختند که مورد تایید وتشویق حاضرین قرار گرفتند. (بقيه در ادامه مطلب)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال: یکشنبه 24 خرداد 1394 ساعت: 0:53 |تعداد بازدید : 537 نویسنده :

عرض تبريك

عرض تبريك

      با ابراز خرسندي و عرض تبريك، به اطلاع همكاران محترم اتحاديه مي رساند: غرفه ناشران گيلان متشكل از انتشارات فرهنگ ايليا، شركت تعاوني ناشران گيلان و انتشارات بلور به عنوان غرفه برتر نمايشگاه بين المللي كتاب تهران برگزيده شدند. كسب اين موفقيت را خدمت روابط عمومي محترم اتحاديه، سركار خانم پيروزي(مسؤول انتشارات فرهنگ ايليا)تبريك عرض نموده و براي ايشان توفيق در فعاليت هاي فرهنگي و علمي بيشتر از خداوند خواستاريم.

با تشكر

دبيرخانه اتحاديه

 

تاریخ ارسال: چهارشنبه 13 خرداد 1394 ساعت: 13:36 |تعداد بازدید : 526 نویسنده :

گزارش هفتمین جلسه‌ی شورای اجرایی اتحادیه‌

به نام خداوند جان آفرين

گزارش هفتمین جلسه‌ی شورای اجرایی اتحادیه‌(تبريز 6 و 7 خرداد 1394)

       هفتمین جلسه‌ی شورای اجرایی اتحادیه‌ی انجمن‌های علمی آموزشی معلمان زبان و ادبیات فارسی کشور در دوره‌ی چهارم، پس از هماهنگی با مرکز برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت متبوع و اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی و انجمن علمی معلمان زبان و ادبیات فارسی این استان، در تاریخ 6  تا  7  خرداد 1394  با حضور اعضای شورای اجرایی اتحادیه و اعضای شورای اجرایی انجمن علمی معلمان ادبیات استان آذربایجان شرقی و دو دبیر مهمان از انجمن های استان‏های قزوین و کردستان در دو نشست جداگانه در كنار همايش نقد و تحليل كتب درسي فارسي و مهارت‏هاي نوشتاري در مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان شماره 2  تبریزبرگزار گردید.

     در اين نشست‏ها دستور جلسه قرائت گرديد و در خصوص موارد متعدد آن بحث و تبادل نظر شكل گرفت و موارد زیر مورد تأیید  اعضای شورای اجرایی اتحادیه  و دبیران مهمان قرار گرفت و به تصویب رسید.

 

 

(بقیه در ادامه مطلب)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال: چهارشنبه 13 خرداد 1394 ساعت: 12:39 |تعداد بازدید : 557 نویسنده :

اولين جلسه شوراي بررسي انجمن هاي علمي و آموزشي معلمان

اولين جلسه شوراي بررسي انجمن هاي علمي و آموزشي معلمان

     با عنايت به حسن نظر و توجه ويژه مقام عالي وزارت و مركز برنامه ريزي، منابع انساني و فناوري اطلاعات و بازنگري و به روز رساني آيين نامه و بخشنامه مربوط به انجمن هاي علمي معلمان به شماره ۲۰۵۲۷۶ تاريخ ۱۳/۱۰/۱۳۹۳ ، انتظار مي رود روند جديدي در فعاليت ها و برنامه هاي انجمن ها را شاهد باشيم.

     بر اين اساس اعضاي ستادي شوراي بررسي انجمن هاي علمي و آموزشي معلمان با حكم وزير محترم آموزش و پرورش براي مدت 3 سال تعيين گرديده و اولين جلسه شورا روز سه شنبه ۸/۳/۱۳۹۴ ساعت ۱۴ تا ۱۶ در محل مركز برنامه ريزي منابع انساني و فناوري اطلاعات وزارت آموزش و پرورش تشكيل گرديد.

 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال: یکشنبه 13 ارديبهشت 1394 ساعت: 1:8 |تعداد بازدید : 491 نویسنده :

عقد تفاهم نامه با دانشگاه فرهنگيان

عقد تفاهم نامه با دانشگاه فرهنگيان

جلسه عقد تفاهم نامه با دانشگاه فرهنگيان

  نظر به جايگاه سازنده و تأثيرگذار دانشگاه فرهنگيان و انجمن‏هاي علمي آموزشي معلمان در ارتقاي كيفيت فعاليت‏هاي آموزشي، پرورشي و پژوهشي و به منظور مشاركت در زمينه‏هاي علمي و بهره‏برداري بهينه‏تر از امكانات و بسترهاي علمي، آموزشي و پژوهشي و ايجاد تعامل سازنده بين اجزاي بدنه‏ي نظام تعليم و تربيت كشور، تفاهم نامه‏اي ميان دانشگاه فرهنگيان به نمايندگي آقاي دكتر محمود مهرمحمدي(سرپرست دانشگاه) از يك سو و دبيران اتحاديه‏هاي انجمن­های علمی ـ آموزشی معلّمان كشور(فيزيك، ادبيات عرب، رياضي و زبان و ادبيات فارسي)، از سوي ديگر  منعقد گرديد.

اين تفاهم با پيشنهاد، پيگيري، تهيه پيش نويس تفاهم نامه و برنامه ريزي اتحاديه انجمن هاي علمي - آموزشي معلمان زبان و ادبيات فارسي كشور به نمايندگي آقاي دكتر علي اكبر كمالي نهاد روز چهارشنبه ۲/۲/۹۴ در دفتر رييس محترم دانشگاه فرهنگيان، سازمان مركزي در تهران انجام شد و در جلسه تفاهم آقايان دكتر مهرمحمدي(رييس دانشگاه)، آقاي دكتر ساكي(معاون پژوهشي دانشگاه)،آقاي دكتر دهقانپور(معاون مركز برنامه ريزي، فناوري اطلاعات و منابع انساني وزارت آموزش و پرورش) و دبيران اتحاديه هاي انجمن هاي علمي - آموزشي معلمان كشور: آقاي دكتر علي اكبر كمالي نهاد(زبان و ادبيات فارسي)، آقاي اسفنديار معتمدي(فيزيك)، آقاي خليل شكوريان(رياضي) و آقاي محمد شقاقي(ادبيات عرب) شركت داشته و با هر يك از اتحاديه ها تفاهم نامه مجزا امضا گرديد.

به منظور تصميم گيري، پيگيري و اجراي مفاد تفاهم نامه افراد نامبرده به عنوان اعضاي كميته مشترك برنامه ريزي و اجراي تفاهم نامه، مأمور به تشكيل جلسات مشترك و تعيين برنامه ها و راهكارهاي اجرايي مفاد تفاهم شدند. 

 

 

 بارگیری(دانلود) متن تفاهم نامه در 4 صفحه

 

 

 

تاریخ ارسال: جمعه 04 ارديبهشت 1394 ساعت: 23:0 |تعداد بازدید : 448 نویسنده :

كسب مدرك دكتري

پيام تبريك

همكار گرامي جناب آقاي دكتر اميد اسلام پناه

با كمال افتخار و خرسندي كسب مدرك دكتري زبان و ادبيات فارسي را محضر حضرتعالي و جامعه ادبي تبريك عرض نموده و آرزومند موفقيت هاي بعدي شما هستيم.

بدون شك كسب اين افتخار ارزشمند موجب پويايي و تكاپوي بيشتر اتحاديه و انجمن استان كرمانشاه خواهد بود. 

با تشكر

دبيرخانه اتحاديه

تاریخ ارسال: یکشنبه 23 فروردين 1394 ساعت: 0:45 |تعداد بازدید : 426 نویسنده :

زمان برگزاري همايش نقد كتب فارسي و مهارت هاي نوشتاري تبريز

 زمان برگزاري همايش نقد كتب فارسي و مهارت هاي نوشتاري استان آذربايجان شرقي

با احترام به اطلاع همكاران محترم عضو اتحاديه مي رساند:

همايش ملي "نقد و تحليل كتاب هاي فارسي و مهارت هاي نوشتاري هفتم و هشتم و نقد داستان" در تاريخ چهارشنبه و پنجشنبه ۳۰ و ۳۱/۲/۱۳۹۴ به همت انجمن علمي معلمان ادبيات استان آذربايجان شرقي برگزار مي گردد؛ پذيراي مقالات علمي همكاران گرامي تا ۳۱/۱/۱۳۹۴ هستيم.

براي كسب اطلاعات بيشتر به سايت انجمن نامبرده مراجعه فرماييد.

تاریخ ارسال: یکشنبه 23 فروردين 1394 ساعت: 0:36 |تعداد بازدید : 486 نویسنده :

همایش نقد وتحلیل کتب ادبیات فارسی پایه های هفتم وهشتم

همایش نقد وتحلیل کتب ادبیات فارسی پایه های هفتم وهشتم

       به منظوردانش افزایی وآشنایی با شیوه های نقد و تحلیل و بهره گیری مفید از تجربیات عینی وعلمی وعملی دبیران ارجمند ادبیات فارسی کشور  انجمن علمی- آموزشی معلمان ادبیات فارسی استان آذربایجان شرقی با پشتیبانی اداره ی کل اموزش و پرورش استان همایش نقد وتحلیل کتاب های جدیدالتالیف ادبیات فارسی و آموزش مهارت های نوشتاری پایه های  هفتم و هشتم و نیز نقد وتحلیل داستان نویسی را در هفنه پایانی اردیبهشت ماه 1394 به مدت دو روز در تبریز بر گزار می نماید . از همه ی علاقه مندان ادبیات گران سنج فارسی  استادان ودبیران کشور دعوت می نماید مقالات وزین علمی وتحقیقی خود را تا پایان فروردین ماه 1394 با رعایت شیوه های نگارشی به نشانی الکترونیکی انجمن مذکور به شرح زیر ارسال فرمایند( بقيه در ادامه مطلب)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال: جمعه 08 اسفند 1393 ساعت: 19:16 |تعداد بازدید : 905 نویسنده :

ششمین جلسۀ شورای اجرائی اتّحادیّۀ انجمن های علمی ـ آموزشی معلّمان زبان و ادبیّات فارسی کشور

ششمین جلسۀ شورای اجرائی اتّحادیّۀ انجمن های علمی ـ آموزشی معلّمان زبان و ادبیّات فارسی کشور

        ششمین جلسۀ شورای اجرائی اتّحادیّۀ انجمن های علمی ـ آموزشی معلّمان زبان و ادبیّات فارسی کشور در روز جمعه مورّخ 28/9/93 ، ساعت 18 در اتاق جلسات خانه معلم شماره 3  شهرستان اصفهان برگزار گردید .

        در این جلسه اعضای شورای اجرائی اتّحادیّه و دبیر و اعضاي شوراي اجرايي انجمن ادبیّات استان اصفهان و  دبیران انجمن هاي ادبیّات استان چهار محال و بختیاری و استان قزوین به عنوان انجمن های مدعو شرکت داشتند. در این جلسه ضمن تشكر از ميزبانان گرامي ، مسائل و موضوعات زیر طرح گردید و مورد بررسی  قرار گرفت و به تصویب رسید :

                                                                   (بقيه در ادامه مطلب)

جلسه

ادامه مطلب

تاریخ ارسال: جمعه 12 دي 1393 ساعت: 23:41 |تعداد بازدید : 610 نویسنده :

ششمين جلسه شوراي اجرايي اتحاديه

ششمين جلسه شوراي اجرايي اتحاديه

بنابر هماهنگي هاي به عمل آمده با انجمن علمي معلمان ادبيات و اداره كل آموزش و پرورش استان اصفهان، ششمين جلسه شورايي اجرايي اتحاديه در روزها ۲۸ و ۲۹ آذرماه در آن استان برگزار مي گردد. مهمانان اين جلسه دبيران محترم انجمن استان چهارمحال و بختياري و استان قزوين مي باشند.

دستور كار اين جلسه عبارت است از:

1 بحث و تبادل نظر پيرامون همايش نقد كتاب هاي فارسي و مهارت هاي نوشتاري پايه هاي هفتم و هشتم به پيشنهاد انجمن استان مركزي و تنظيم مراحل، شيوه اجرا و...؛

۲  گزارش روند چاپ و توزيع نشريه ارمغان 4 ؛

۳  گزارش نشست مشترك نماينده اتحاديه با فرهنگستان؛

۴  گزارش مرحله كشوري مسابقه مشاعره در استان مركزي؛

۵ پيگيري تقاضاي اتحاديه براي ديدار با رهبر معظم انقلاب؛

 ۶ گفتگو و برنامه ريزي براي بازديد از فرهنگستان و كتابخانه ملي؛

۷ - پيگيري و گفتگو پيرامون همايش ملي بزرگداشت هوشنگ ابتهاج در استان گيلان و كارگاه ملي نقد داستان در استان آذربايجان شرقي؛

۸ - ....

با تشكر

دبيرخانه اتحاديه

تاریخ ارسال: شنبه 22 آذر 1393 ساعت: 2:2 |تعداد بازدید : 383 نویسنده :

نشست اتحاديه با گروه ادبيات فرهنگستان

نشست اتحاديه با گروه زبان و ادبيات فارسي فرهنگستان

      بر اساس مصوبات شوراي اجرايي اتحاديه و پيگيري و مكاتبات پي در پي با گروه زبان و ادبيات فارسي فرهنگستان، مقرر گرديد كه تعامل و ارتباط اين اتحاديه با فرهنگستان بيشتر گردد، بر اين اساس و با هماهنگي انجام شده با فرهنگستان، گزارشي مختصر از اتحاديه و فعاليت ها و برنامه هاي آن در خبرنامه شماره ۲ گروه زبان و ادبيات فارسي فرهنگستان به چاپ رسيد و مقرر شد دبير اتحاديه به عنوان نماينده، در يكي از جلسات گروه زبان و ادبيات فارسي فرهنگستان جهت ارائه گزارش از شكل گيري، برنامه ها و فعاليت هاي اجرا شده اتحاديه و نيز  گزارشي از ۶ مجمع و كنفرانس زبان و ادبيات فارسي حضور يابند.

(بقیه در ادامه مطلب)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال: پنجشنبه 08 آبان 1393 ساعت: 22:12 |تعداد بازدید : 979 نویسنده :

همدردی

                          همدردی                         

قصه مرگ تو را ناگه شنیدن زود بود              در عزایت جامه اندر تن دریدن زود بود

آخر ای جان پسر، ای میوه‏ی جانم وحید         در ديار جاودان منزل گزیدن زود بود

با نهایت تأسف و تأثر و قلبی آکنده از درد ، درگذشت نابهنگام آقای وحید احمدی، فرزند دلبند و میوه‏ی‏ زندگی همکار ارجمند و  ادیب گرانمایه مان، جناب آقای احمد احمدی را به ایشان و خانواده‏ی داغدار و تمام همکاران گرامیمان در انجمن علمی معلمان ادبیات استان آذربایجان شرقی تسلیت عرض نموده و برای آن همکار گرامی‏ و خانواده‏ی محترم صیر و بردباری و برای مرحوم علو درجات را از حضرت منان مسألت داریم.

دبیرخانه اتحادیه انجمن های علمی - آموزشی معلمان زبان و ادبیات فارسی کشور - اراک

تاریخ ارسال: دوشنبه 14 مهر 1393 ساعت: 17:52 |تعداد بازدید : 375 نویسنده :

گزارش برگزاری مرحله‏ی کشوری مسابقه‏ی مشاعره‏ی « معلم»

گزارش برگزاری مرحله‏ی کشوری مسابقه‏ی مشاعره‏ی « معلم»

 

    

گزارش مسابقه مشاعره معلم

    مشاعره

با احترام به اطلاع می رساند مرحله‏ی نهایی مسابقه‏ی مشاعره‏ی « معلم» به همت اتحادیه‏ی انجمن های علمی معلمان ادبیات کشور و همکاری صمیمانه‏ی صدا و سیمای شبکه‏ی آفتاب، دانشگاه فرهنگیان(پردیس شهید باهنر اراک) و اداره کل آموزش و  پرورش استان مرکزی در تاریخ 26/6/1393 در آستانه‏ی روز شعر و ادب و یادروز استاد شهریار در استودیوی صدا و سیمای استان مرکزی(شبکه‏ی آفتاب) برگزار گردید؛ برگزیدگان محترم مرحله‏ی استانی از 12 استان(آذربایجان غربی، اصفهان، ایلام، خوزستان، فارس، قم، گیلان، مازندران، مرکزی، کرمانشاه، یزد و کرمان) در چهار مرحله به رقابت پرداختند:

مرحله‏ی اول - مشاعره‏ی سرعتی:  مشاعره بر اساس حرف آخر ابیات، 

مرحله‏ی دوم - حفظ غزل: حفظ غزل از مولانا، صائب(یا غزلی به دلخواه)، حافظ و سعدی (هرکدام یک غزل)،

مرحله‏ی سوم- مشاعره بر اساس واژگان،

مرحله‏ی چهارم - رو خوانی: روخوانی و روان‏خوانی از کتاب مثنوی مولانا، دفتر اول.

(بقیه در ادامه‏ی مطلب)

 

 

 

 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال: جمعه 28 شهريور 1393 ساعت: 19:41 |تعداد بازدید : 650 نویسنده :

امتیازها و توضیحات مسابقه مشاعره

امتیازها و توضیحات مسابقه مشاعره

با سلام و احترام

به منظور اجرای بهتر و عادلانه مسابقه ملی مشاعره، در زیر به برخی امتیازها و نکات ضروری در این خصوص شاره می شود:

 

مواردی که در مشاعره دارای امتیاز منفی هستند:

* مشاعره سرعتی(کسر از 40 امتیاز):

- مکث بیش از 10 ثانیه بعد از خوانش بیت توسط نفر قبل (2 امتیاز کسر می‏شود.)

- غلط خوانی (هر مورد 25صدم امتیاز)

- رعایت نکردن لحن و اجرای نادرست شعر( هر مورد 25 صدم امتیاز)

- خوانش نیم بیت (یک مصراع) امتیازی ندارد. ( 2 امتیاز کسر می شود.)

- مکث بیش از حد یا تپق زدن هنگام خواندن( 25 صدم امتیاز)

- بی دقتی به حرف پایانی شعر نفر قبل( 25 صدم امتیاز)

- شروع بیت با حروف همصدا (مثلاً به جای ص با س آغاز کند.) امتیاز منفی دارد. (حرف پایانی نفر قبل ملاک است.) ( 1 امتیاز منفی )

- شروع قبل از پایان یافتن خوانش شعر توسط نفر قبل( شروع بی موقع) ( 25 صدم امتیاز)

- لغزش ها و خطاهای دیگر به تشخیص داوران.         (بقیه در ادامه مطلب)


ادامه مطلب

تاریخ ارسال: یکشنبه 23 شهريور 1393 ساعت: 15:59 |تعداد بازدید : 381 نویسنده :

صورت جلسه‏ی پنجمین نشست شورای اجرایی اتحادیه‌ی

 

صورت جلسه‏ی پنجمین نشست شورای اجرایی اتحادیه‌ی انجمن‌های علمی آموزشی معلمان زبان و ادبیات فارسی کشور در دوره ی چهارم 

 

 

جلسه شورا اتحادیه معلمان ادبیات کشور

 

       پنجمین جلسه‌ی شورای اجرایی اتحادیه‌ی انجمن‌های علمی آموزشی معلمان زبان و ادبیات فارسی کشور در دوره‌ی چهارم، پس از هماهنگی با مرکز برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت متبوع و اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام و انجمن علمی معلمان زبان و ادبیات فارسی این استان، در تاریخ 1 تا 3 شهریور 1393 در اداره‏ی آموزش و پرورش شهرستان ایلام با حضوراعضای شورای اجرایی اتحادیه و اعضای شورای اجرایی انجمن علمی معلمان ادبیات استان ایلام  برگزار گردید. دستور این جلسه بر اساس هماهنگی قبلی عبارت بود از:

(بقیه در ادامه مطلب)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال: پنجشنبه 13 شهريور 1393 ساعت: 22:59 |تعداد بازدید : 579 نویسنده :

اطلاعیه ی برگزاری مرحله ی نهایی مسابقه ی مشاعره ی « معلم»

 

اطلاعیه ی برگزاری مرحله ی نهایی مسابقه ی مشاعره ی « معلم»

http://www.arsooy.com/file/pic/photo/2014/05/b48c5caa270b97eebb29a18949290e5d_500.jpg

 

         ضمن تبریک به برگزیدگان محترم مرحله ی استانی و سپاس و تشکر از همکاران محترم برگزارکننده ی مسابقه ی ملی مشاعره ی « معلم»، به اطلاع می رساند مرحله ی نهایی مسابقه در تاریخ 26/6/1393 در اراک برگزار می گردد؛ شرکت کنندگان محترم ضمن اعلام حضور شیوه نامه برگزاری مسابقه را مطالعه فرموده و با آمادگی کامل در مسابقه شرکت فرمایند.

 

مسابقه در چهار مرحله به شرح زیر برگزار می گردد:

 

 مرحله‏ی اول - مشاعره‏ ی سرعتی:  مشاعره بر اساس حرف آخر ابیات( 40 امتیاز )، 

 

مرحله‏ی دوم - حفظ غزل: حفظ غزل از مولانا، صائب، حافظ و سعدی (هرکدام یک غزل)(20 امتیاز )

 

مرحله‏ی سوم- مشاعره بر اساس : واژگان (واژگان مورد مسابقه بر روی سایت قابل دریافت می باشند.) (30 امتیاز )

 

مرحله‏ی چهارم - رو خوانی: روخوانی و روان‏خوانی از کتاب مثنوی مولانا، دفتر اول( 10 امتیاز ).

 

جمع همه‏ی موارد 100 امتیاز

 

برای دانلود و بارگیری واژگان مشاعره اینجا را کلیک نمایید.

(بقیه در ادامه مطلب)

ادامه مطلب

تاریخ ارسال: دوشنبه 27 مرداد 1393 ساعت: 1:31 |تعداد بازدید : 747 نویسنده :

برگزاری جلسه پنجم شورای اجرایی اتحادیه

برگزاری جلسه پنجم شورای اجرایی اتحادیه

با سلام

ضمن تقدیر و تشکر از انجمن علمی معلمان ادبیات استان ایلام، خصوصا دبیر محترم انجمن جناب آقای منصوری به خاطر هماهنگی های انجام شده، به اطلاع می رساند پیرو مصوبه جلسه 4 اتحادیه در گرگان، پنجمین جلسه شورای اجرایی اتحادیه در تاریخ 2 و 3 شهریور 93 در استان ایلام برگزار می گردد.

دستور جلسه:

الف - تصمیم گیری درخصوص نحوه اجرای مرحله نهایی(کشوری)مسابقه ملی مشاعره در استان مرکزی.

ب - برنامه ریزی برای داوری مقالات و  انتشار مجله شماره 4 ارمغان.

ج - تصمیم گیری و برنامه ریزی برای شرکت در نشست فرهنگستان زبان و ادب فارسی .

 

د -  جمع بندی مسابقه ملی کتابخوانی.

ه - ارائه گزارش فعالیت های در حال اجرا.

و - سایر موارد.

 

با تشکر

دبیرخانه اتحادیه  

تاریخ ارسال: سه شنبه 21 مرداد 1393 ساعت: 1:6 |تعداد بازدید : 432 نویسنده :

پاسخ نامه مسابقه ی ملی کتاب خوانی

 

پاسخ نامه‏ی مسابقه‏ی ملّی کتاب‏خوانی : 

 برای دانلود فایل پی دی اف پاسخ نامه اینجا را کلیک کنید.

تاریخ ارسال: جمعه 13 تير 1393 ساعت: 0:50 |تعداد بازدید : 508 نویسنده :

اعلام نتایج مسابقه ی ملی کتاب خوانی

 

نتایج آزمون ملی کتاب‏خوانی

 

با احترام، ضمن تشکر از شرکت کنندگان محترم در مسابقه‏ی ملی کتابخوانی و با تقدیر و سپاس ویژه از انجمن علمی آموزشی معلمان زبان و ادبیات فارسی استان خوزستان به منظور برگزاری مطلوب و شایسته‏ی آن، نتایج مسابقه به شرح زیر اعلام ‏می‏گردد:

(بقیه در ادامه مطلب)

 

افراد برگزیده‏ی کشور:

 

ردیف

شهرستان

استان

رتبه‏ی کشوری

نام و نام خانوادگی

امتیاز از 50

1

قم

قم

اول

معصومه افتخاری

45/5

2

قم

قم

دوم

زهراجعفرزاده اردستانی

44

3

دزفول

خوزستان

سوم

نسرین داوود نیا

43

 

افرادی که به قید قرعه برنده‏ی کارت هدیه‏ی پنجاه هزار تومانی شده‏اند:

 

شهرتان

استان

نام و نام خانوادگی

ردیف

اهواز

خوزستان

مهناز اسکندریان

1

نجف آباد

اصفهان

فاطمه حبیب اللهی

2

قم

قم

فرشته شاطریان

3

اصفهان

اصفهان

زهره گرمسیری

4

نجف آباد

اصفهان

مهری کاظمی

 

 

5

  برای دانلود فایل پی دی اف نتایج نهایی مسابقه ملی کتابخوانی اینجا را کلیک کنید

تاریخ ارسال: جمعه 13 تير 1393 ساعت: 0:40 |تعداد بازدید : 1031 نویسنده :

صورت جلسه‏ی چهارمین نشست شورای اجرایی اتحادیه‏ی انجمن‏های علمی- آموزشی معلمان زبان و ادبیات فارسی کشور

 

صورت جلسه‏ی چهارمین نشست شورای اجرایی اتحادیه‏ی انجمن‏های علمی- آموزشی معلمان  زبان و ادبیات فارسی کشور

 

    چهارمین جلسه‌ی اعضای شورای اجرایی اتحادیه‌ی انجمن‌های علمی - آموزشی معلمان زبان و ادبیات فارسی کشور در دوره‌ی چهارم، پس از هماهنگی با مرکز برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت متبوع و اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان و انجمن علمی معلمان زبان و ادبیات فارسی آن استان، در تاریخ21 تا 23  خرداد ماه 1392 در شهر گرگان  با حضور اعضای شورای اجرایی اتحادیه و اعضای شورای اجرایی انجمن علمی معلمان ادبیات استان  گلستان و دو دبیر انجمن مهمان  انجمن‏های استان‏ ایلام و مازندران) برگزار گردید. (بقیه در ادامه مطلب)

 

ادامه مطلب

تاریخ ارسال: پنجشنبه 29 خرداد 1393 ساعت: 0:1 |تعداد بازدید : 588 نویسنده :

تمدید مسابقه ملی کتاب خوانی

تمدید مسابقه ملی کتاب خوانی

با سلام

      ضمن تشکر از استقبال خوب و شایسته همکاران گرامی از مسابقه، به اطلاع می رساند زمان ارسال پاسخنامه های همکاران تا پایان وقت اداری روز سه شنبه 20 خرداد 1393 می باشد و پاسخنامه هایی که تا این زمان به پست پیشتاز سپرده یا ایمیل شوند، در مسابقه شرکت داده خواهند شد.

متذکر می گردد این تاریخ قابل تمدید نخواهد بود.

با تشکر

دبیرخانه اتحادیه

تاریخ ارسال: شنبه 17 خرداد 1393 ساعت: 23:5 |تعداد بازدید : 534 نویسنده :

اطلاعات لازم برای مسابقه ملی کتابخوانی

اطلاعات لازم برای مسابقه ملی کتابخوانی

 

 

نشانی:

اهواز،کوی پادادشهر، خیابان 14، روبه‏روی مرکز رفاهی فرهنگیان، کد پستی 6183955787 ، پژوهشکده‏ی تعلیم و تربیت آموزش و پروش خوزستان، دفتر انجمن علمی معلمان ادبیات فارسی استان خوزستان

شماره حساب انجمن:

 

سیبای بانک ملی    0107093876009   به نام انجمن علمی معلمان ادبیات استان خوزستان

پست الکترونیکی برای ارسال پاسخنامه:

hasangarmsiri35@gmail.com

 همکاران گرامی می توانند پاسخنامه را از سایت دریافت نموده و پس از تکمیل و درج شماره فیش واریزی، آن را به این آدرس پست الکترونیکی ارسال فرمایند.

با سپاس

کمالی نهاد 

تاریخ ارسال: یکشنبه 11 خرداد 1393 ساعت: 22:29 |تعداد بازدید : 660 نویسنده :

روز بزرگداشت خیام

روز بزرگداشت خیام گرامی باد

از منزل کفر تا به دين يک نفس است
وز عالم شک تا به یقین یک نفس است
ایـن یـک نفس عـزیز را خـوش مـی دار
کز حاصل عمر ما همین یک نفس است

 

 

تاریخ ارسال: دوشنبه 29 ارديبهشت 1393 ساعت: 0:49 |تعداد بازدید : 401 نویسنده :

تبلیغات مذهبیانتظار8