close
تبلیغات در اینترنت
صورت جلسه‏ی چهارمین نشست شورای اجرایی اتحادیه‏ی انجمن‏های علمی- آموزشی معلمان زبان و ادبیات فارسی کشور

مشاهیر ادب و فرهنگ ایران

آخرین ارسالهای تالار گفتمان

صورت جلسه‏ی چهارمین نشست شورای اجرایی اتحادیه‏ی انجمن‏های علمی- آموزشی معلمان زبان و ادبیات فارسی کشور

 

صورت جلسه‏ی چهارمین نشست شورای اجرایی اتحادیه‏ی انجمن‏های علمی- آموزشی معلمان  زبان و ادبیات فارسی کشور

 

    چهارمین جلسه‌ی اعضای شورای اجرایی اتحادیه‌ی انجمن‌های علمی - آموزشی معلمان زبان و ادبیات فارسی کشور در دوره‌ی چهارم، پس از هماهنگی با مرکز برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت متبوع و اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان و انجمن علمی معلمان زبان و ادبیات فارسی آن استان، در تاریخ21 تا 23  خرداد ماه 1392 در شهر گرگان  با حضور اعضای شورای اجرایی اتحادیه و اعضای شورای اجرایی انجمن علمی معلمان ادبیات استان  گلستان و دو دبیر انجمن مهمان  انجمن‏های استان‏ ایلام و مازندران) برگزار گردید.

 

       این نشست با دو برنامه علمی و ادبی دیگر به همت انجمن علمی استان گلستان همراه بود؛ یکی اجرای برنامه عصر شعر در پردیس امام خمینی گرگان در تاریخ 21 خرداد  و دیگری همایش ملی بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی که در کانون تربیتی طه گرگان، در تاریخ 22 خرداد و با سخنرانی دکتر قدمعلی سرامی و ارائه چند مقاله برگزیده دیگر از جمله مقاله دکتر کمالی نهاد، دبیر اتحادیه و نیز برنامه های هنری دیگر برگزار گردید. جلسه ی شماره ی 4 اتحادیه در عصر روز 22 خرداد در مرکز آموزشی - رفاهی فرهنگیان گرگان برگزار شد و موارد زیر مورد تایید اعضا قرار گرفت:

 

مصوبات جلسه:

 

  1. در مورد نحوه‏ی اجرای مرحله‏ی کشوری مسابقه‏ی مشاعره در استان مرکزی (اراک) در دهه‏ی آخر شهریور 93  مقرر شد استان‏ها حداکثر تا 5 تیرماه فرد برگزیده را به استان مرکزی معرفی نمایند و کلیه‏ی مستندات مسابقه را نیز ارسال نمایند.  

  2. در خصوص همایش ملی آموزه‏های تربیتی قرآنی در ادب فارسی که توسط دانشگاه فرهنگیان، پردیس‏های شهید باهنر اراک و شهید هاشمی نژاد مشهد و با همکاری اتحادیه ی انجمن های علمی آموزشی معلمان زبان و ادبیات فارسی کشور و برخی مراکز علمی و ادبی کشور در نیمه ی اول اسفند 93 در مشهد مقدس برگزار می‏شود، گزارشی ارائه گردید و مقرر شد دبیران محترم انجمن ها اطلاع رسانی لازم را در استان های خود به عمل آورند.

  3. در خصوص مسابقه ی ملی کتابخوانی مجازی که توسط انجمن علمی معلمان ادبیات استان خوزستان و همکاری اتحادیه انجام  شد، مقرر گردید اسامی نفرات برگزیده تا تاریخ 15 تیر ماه 93 در سایت اتحادیه معرفی گردیده و دبیر انجمن خوزستان به عنوان استان برگزار کننده اسامی شرکت کنندگان و نفرات برتر هر استان را  طی نامه ای به اداره کل آموزش و پرورش آن استان معرفی نماید تا برگزیدگان مورد تقدیر قرار بگیرند.

  4. مقرر گردید با توجه  به ایجاد ارتباط و انجام مکاتبه با دفتر برنامه ریزی و تألیف کتب درسی، نسبت به نظرسنجی از اعضای محترم انجمن‏های استان‏ها در مورد پرسش های ده گانه دفتر تالیف که بر روی سایت قرار گرفته اند، اقدام گردد و آمادگی اتحادیه برای تولید محتوای نرم افزاری با موضوع آموزش انشا، طی مکاتبه ای با دفتر تالیف انجام شود.

  5. مقرر گردید فراخوان ارسال مقاله با موضوع آزاد برای نشریه ی شماره ی 4 ارمغان توسط دبیران محترم انجمن های استان ها اطلاع رسانی گردد. (تا پایان تیر ماه 93)

  6.  مصوب شد جلسه ی پنجم اتحادیه در نیمه ی اول شهریورماه 1393، در استان ایلام برگزارگردد.

 

با تشکر

 

دبیرخانه ی اتحادیه

 

 

 

 

 

تاریخ ارسال: پنجشنبه 29 خرداد 1393 ساعت: 0:1 |تعداد بازدید : 587 نویسنده :

دیدگاههای این مطلب

اعضای شورای اجرایی اتحادیه
1393/4/28|19:36
درود بر همه ی همکاران زحمتکش فرهنگی. به خصوص اعضاهای شورای اجرایی انجمن ها. واقعا برایم خیلی جالب است که چرا در فرهنگ بعضی از ایرانیان هنوز تعریف درستی از فعالیت گروهی . تلاش.و پیگیری. وجود ندارد. شعار دادند و انتقاد کردن برای ما ایرانیان بسیار آسان شده است. ولی در عمل وقتی در جایگاه فرد و یا افرادی که از آنان انتقاد کردیم قرار میگیریم نه تنها فراموش میکنیم که چه بر سر آنان آورده بودیم بلکه با هزاران اما و اگر و طفره رفتن خودمان را به بیهوشی مطلق میزنیم. من به عنوان یکی از اعضای شورای اجرایی اتحادیه زبان و ادبیات فارسی کشور درخواستی از منتقدان محترم اتحادیه دارم. در صورت اینکه توانایی بس عظیم در مورد پیشبرد یک شب اهداف اتحادیه دارند خودشان را در همین سایت معرفی کنند. من به نوبه خودم قول خواهم داد که از شورای اجرایی اتحادیه کناره گیری کرده تا آن بزرگوار یا بزرگواران بتوانند به آرمانها و آرزوهایشان رسیده و اتحادیه ادبیات فارسی کشور را از درماندگی نجات دهند. بدرود
پاسخ : سلام
نمیدانم کدام یک از استادان بزرگوار و همکاران زحمتکش حقیر این مطلب را مرقوم فرموده اند، ضمن سپاس از آن بزرگوار من هم این تقاضا را تکرار می کنم و عاجزانه از بزرگواران همکار در سطح کشور تقاضا دارم به جای گلایه و شکایت از زحمات و دلسوزی های بعضی از بزرگوارانی که از جان و دل مایه گذاشته اند، آنها را یاری کنیم.
من به عنوان کسی که حدود 8 سال در شورای اجرایی انجمن یک استان و حدود 7 سال در شورای اتحادیه حضور دارم، با توجه به شناختی که از زحمات، رنج ها، دشواری ها و تلاش های همکاران عزیزم در انجمن های استان ها و اتحادیه دارم، نهایت تشکر و سپاس را از تک تک عزیزان دارم و چون شاگردی کوچک قدردان لطف و دلسوزیشان برای ادبیات کشور هستم.
با سپاس
کمالی نهاد
همکار
1393/4/22|23:18
سلام درجواب آقای کمالی‌نهاد:
1- بنظر شما میزبان نباید انتقاد کند؟
2- مصوبات چه خروجی برای همکاران دارد؟ چون می‌دانیم شما فقط دنبال این هستید که بگید اتحادیه فعّال است. گردآوری و ...
3- ماکه مطلب مفیدی از شما درمورد فردوسی نشنیدیم.
4- چرا از انتقاد برافروخته می‌شوید؟!
پاسخ : سلام
با تشکر از انتقاد شما
کسی از انتقاد شما برافروخته نشده.
ما هر چه می کشیم از ندانستن و قضاوت های ندانسته می کشیم. برادر یا خواهر گرامی! وقتی از شما در استانی دعوت می کنند و همه برنامه را آن استان تنظیم کرده و در آن برنامه تنظیم شده می گویند اینجا بنشین. این کارها را انجام بده این ساعت بیا. اینجا میایم دنبالت و ...
شما چه حق انتخاب یا برنامه ای داری که بخواهی بعدا مورد انتقاد قرار بگیری یا فردی مثل شما بزرگوار مورد بازخواست شما را قرار دهد؟
مگر از ما قولی شنیدی و عمل نشد؟
مگر ما وعده ای دادیم و عمل نکردیم؟
ما حتی جلسه شورای اجرایی اتحادیه را در وقت های استراحت و آخر شب برگزار کردیم. برنامه های شب شعر و همایش را بزرگواران گرگانی و نهادهای همکار زحمت کشیده و برگزار نمودند و ما هم چون دیگر شرکت کننده ها گوش دادیم. تنها فرصت داده شده به ما همان 10 دقیقه بود که خواستیم نکاتی بگوییم و آن هم مجبور به خلاصه کردنش شدیم.
از شما هم جای تعجب دارد که دنبال اثبات چه اتهامی هستید؟
اگر باز بیشتر توضیح می خواهید، تماس بگیرید . در خدمتیم
شاد باشید.
کمالی نهاد
علی زاده
1393/4/9|12:02
باسلام و دعای خیر ، احتراما نتایج مسابقه کتابخوانی ادبیات کی اعلام خواهد شد چند نفر شرکت کرده بودند خواهشا در صورت امکان به تفکیک استان مشخص نمایید
پاسخ : سلام
طبق برنامه تا 15 تیر اعلام می شود.
ممنون
محمدی زاد
1393/3/29|14:19
سلام. من از دبیران گرگان هستم و در همایش بزرگداشت حکیم فردوسی حضور داشتم.. ببخشید ولی اقای کمالی نهاد ارائه مقاله و یا سخنرانی نکردند که درمورد مقام ارزشمند حکیم فرودسی باشد. فقط تبلیغ سی دی های آموزشی و نرم افزارها بود. ما که نه مقاله دیدیم و شنیدیم و نه سخن قابل تاملی از اقای کمالی نهاد ونه افراد دیگه اتحادیه که همراه بودند . این نقد رو هم به گوش دبیر انجمن و بقیه اعضای انجمن گرگان رسوندیم. اتحادیه با حضورش کار خاصی انجام ندادند.
پاسخ : سلام
از این که اینقدر میزبان خوب و مهمان نوازی هستید، کمال تشکر را داریم.
اما چند نکته جهت اطلاع شما بزرگوار:
1 - اعضای اتحادیه قرار نبوده که هنرنمایی خاصی برای شما انجام دهند. مهم جلسه شورا بوده که در غیاب شما انجام شده و مصوبات لازم را داشته است.
2 - کمالی نهاد هم فرصتی برایش ایجاد نشد تا در مورد فردوسی سخن براند. ضمن اینکه مقرر بود ایشان در خصوص جایگاه شاهنامه و فردوسی در عرصه فناوری صحبت کنند که در همان فرصت اندک مطالبی ارائه کردند.
3 - مگر کسی به عرض مبارک رسانده بوده که اتحادیه قرار است کار خاصی انجام دهد که خدای نکرده کوتاهی شده است؟
4 - ان شاء الله برنامه ای دیگر را با مدیریت حضرتعالی شاهد شویم و از سخنان گهربارتان بیشتر بهره ببریم!
و من الله التوفیق
سربلند باشید

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

تبلیغات مذهبیانتظار8